Home Nieuws Via zoekt (vrouwelijke) vertrouwenspersonen

Via zoekt (vrouwelijke) vertrouwenspersonen

Eva van Wiggen
Eva van Wiggen
2025-10-03
Gepubliceerd op: 03-10-2025
Laatste aanpassing: 03-10-2025

We vinden het belangrijk dat iedereen zich veilig voelt bij via: in de Kelder, tijdens borrels en activiteiten, en in digitale communicatie. Daarom zijn we op zoek naar mensen die vertrouwenspersoon willen worden. We zijn voornamelijk op zoek naar een vrouwelijke vertrouwenspersoon, het maakt niet uit of je heel erg actief bent binnen via of totaal niet.

Wat houdt het in?

Je bent een eerste aanspreekpunt voor mensen die iets vervelends meemaken bij via (of een andere studievereniging) en daarover willen praten. Je luistert naar hun verhaal en bekijkt samen wat de mogelijke vervolgacties zijn. Alles wat je hoort is in principe strikt vertrouwelijk, tenzij de melder je toestemming geeft om de casus met bijvoorbeeld het bestuur te bespreken.

Wat houdt het niet in?

Je bent geen psycholoog of bemiddelaar. Je bent dus niet verantwoordelijk voor het welzijn van alle via-leden. Wanneer iemand meer hulp nodig heeft, of de hulpvraag te complex is, schakel je de hulp in van bijvoorbeeld een vertrouwenspersoon van de UvA. Het is dus niet de bedoeling dat het zijn van vertrouwenspersoon emotioneel belastend is of veel tijd kost.

Heb je interesse of wil je meer informatie? Stuur een mailtje naar bestuur@svia.nl en we nemen zo snel mogelijk contact met je op.